Stort lager | # Egen utveckling | Kunskap

utan moms/Tullavgift kan tillkomma

IRP Short shifter Mitsubishi Lancer Evolution X 5-Växlad

IRP - Individual Racing Parts


IRP Short shifter Mitsubishi Lancer Evolution X 5-Växlad Passar till Mitsubishi Lancer Evolution X (2007-2016) 5-växlade växellådor med standard H-växlingsmönster, vilket säkerställer att kopplingssystemet och allt annat förblir helt orört förutom att det behövs lite trim på en mittkonsol. Fullständigt "Bolt-On"-paket. Egenskaper:*Fullt anpassad för installation med OEM-växelkablar*Integrerad centreringsfjäder*Snabb och exakt känsla för växling.

I lager

3-5 dagar

€ 695.92
{{ price }}

Kundrecensioner

Hjälp andra att välja rätt. Var först med att skriva en recension!

Skriv en recension

Taggar Lancer EVO X
Artikelnr: IRP-SS-EVOX5-B

IRP Short shifter Mitsubishi Lancer Evolution X 5-Växlad

Passar till Mitsubishi Lancer Evolution X (2007-2016) 5-växlade växellådor med standard H-växlingsmönster, vilket säkerställer att kopplingssystemet och allt annat förblir helt orört förutom att det behövs lite trim på en mittkonsol.

Fullständigt "Bolt-On"-paket.

Egenskaper:
*Fullt anpassad för installation med OEM-växelkablar
*Integrerad centreringsfjäder
*Snabb och exakt känsla för växling.
*Justerbar handtagsvinkel åt vänster och höger
*Lager används för att flytta spakens vinkel- och rotationsriktningar
*Gjord helt av premiummaterial: högkvalitativ aluminiumstav och ram, monteringsdetaljer (som bultar) är gjorda av rostfritt stål, glidinsatser är belagda med teflon, anslutningsspets är nickelpläterad
*Alla växelreglage är exakt CNC-frästa av billet-aluminium

**För ännu mer känsla/prestanda med "Short-shifting" rekommenderar vi att du använder styvare motor- och växellådsfästen

----------------
Guider & Info

Bilmärke Mitsubishi

Bli först med att recensera denna produkt!

Din recension:

För att skicka en recension måste du vara inloggad.